Zamawiam darmową konsultację

Doradztwo biznesowe Jacek Antczak

Newsletter

 

Napisze do Ciebie z pomysłem, jak możemy

rozwinąć Twój potencjał.

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych 

Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Menu

Blog

Usługi

NIP 583 259 38 23

ul. Leśna 33, 81-549 Gdynia

Dane kontaktowe

Doradztwo biznesowe Gdańsk

Jako właściciel firmy w Gdańsku, możesz się zastanawiać, jak usprawnić i rozwinąć swoją firmę. Jedną z opcji jest współpraca z konsultantem biznesowym. Doradztwo biznesowe polega na pozyskaniu zewnętrznego wsparcia i obiektywnej oceny kondycji firmy, w celu zaplanowania drogi jej rozwoju.

Doradztwo biznesowe w Gdańsku - dlaczego warto?

Urodziłem się w Gdańsku i jestem mocno związany z tym miastem, dlatego chętnie podejmuję projekty dla przedsiębiorców i liderów firm z Gdańska. Doradztwo biznesowe które realizuje, jest usługą mającą na celu wypracować oraz usprawnić procesy tak, aby pomóc firmom poprawić wyniki, zwiększyć rentowność i osiągnąć stawiane cele. 

 

Jako właściciel firmy w Gdańsku możesz nie mieć czasu, niezbędnego dystansu do własnej organizacji oraz metodyki aby sprawnie i skutecznie analizować i usprawniać zachodzące w przedsiębiorstwie procesy. Właśnie w tym miejscu pojawia się konsultant biznesowy z Gdańska.

Doradztwo biznesowe Gdańsk – jak to wygląda?

Korzyści z zatrudnienia konsultanta biznesowego w Gdańsku

Rodzaje usług konsultingowych oferowanych w Gdańsku

Istnieje kilka rodzajów usług konsultingowych oferowanych w Gdańsku, najpopularniejsze z nich to:

 

Doradztwo strategiczne

Doradztwo strategiczne polega na opracowywaniu długoterminowych planów i strategii, które mają pomóc firmom w osiągnięciu ich celów. Ten rodzaj doradztwa może pomóc firmom w zidentyfikowaniu ich mocnych i słabych stron oraz opracowaniu strategii, które pozwolą wykorzystać ich mocne strony i pokonać słabości.

 

Doradztwo finansowe

Konsulting finansowy polega na analizowaniu sprawozdań finansowych firmy i oferowaniu rekomendacji, jak poprawić wyniki finansowe. Ten rodzaj doradztwa może pomóc przedsiębiorstwom w zarządzaniu przepływem środków pieniężnych, redukcji kosztów i zwiększeniu przychodów.

 

Doradztwo marketingowe

Doradztwo marketingowe polega na opracowywaniu strategii marketingowych, które pomagają firmom w dotarciu do ich docelowych odbiorców i zwiększeniu sprzedaży. Ten rodzaj doradztwa może pomóc firmom w zidentyfikowaniu ich docelowych odbiorców, opracowaniu kampanii marketingowych i mierzeniu skuteczności ich wysiłków marketingowych.

Metody wykorzystywane w projektach doradczych są zawsze dopasowane do przedsiębiorstwa i specyfiki jego otoczenia biznesowego, jednocześnie są elementy i etapy powtarzalne takie jak:

 

  • Analiza modelu biznesowego - pierwszym krokiem na drodze do efektywności działania każdej firmy jest analiza obecnego modelu biznesowego i zdefiniowanie kluczowych jego elementów takich jak: wartości jakie firma oferuje na rynku, sposoby komunikacji i budowania relacji z Klientami, kluczowe zasoby, procesy i kooperanci, struktura kosztów i przychodów. Określenie powyższych 9 elementów i ich wzajemnych relacji jest punktem wyjścia do planowania wzrostu każdego przedsiębiorstwa.

 

  • Mapowanie procesów - kolejnym krokiem jest analiza obecnych procesów w firmie. Mapowanie procesów pozwala na zidentyfikowanie kluczowych obszarów, które wymagają zmian i usprawnień. Usprawnienie procesów pozwoli na zwiększenie efektywności i wydajności, co wpłynie na zwiększenie zysków.

 

  • Automatyzacja procesów - w dzisiejszych czasach wiele procesów biznesowych może być zautomatyzowanych, co pozwala na zaoszczędzenie czasu i zwiększenie wydajności pracy. Już na poziomie mapowania porcesów ujawniają się pierwsze obszary mające potencjał do automatyzacji.

 

  • Raportowanie efektywności - ważnym elementem poprawy efektywności przedsiębiorstwa jest monitorowanie i raportowanie skuteczności  zarówno całego przedsiębiorstwa, jego kluczowych procesów oraz realizowanych projektów. Budowa systemu raportowania zarządczego, umożliwia prowadzenie sprawnego nadzoru i pomiar skuteczności firmy, rentowności projektów oraz efektywności procesów co jest niezbędnym elementem sprawnego zarządzania firmą.

 

  • Zdefiniowanie kultury organizacyjnej - kultura organizacyjna odgrywa kluczową rolę w funkcjonowaniu każdej firmy. Określa ona wartości, przekonania i normy panujące w organizacji oraz wpływa na sposób jej funkcjonowania oraz zachowania i motywację pracowników. Dlatego warto określić typ panującej w firmie kultury organizacyjnej aby zweryfikować, czy jest zgodna z wizją firmy i jej ogólnymi wartościami, a jeśli nie jest to opracować proces jej zmiany.

Jeśli myślisz o zatrudnieniu konsultanta biznesowego w Gdańsku, istnieje kilka wartości które otrzymasz:

 

Diagnoza firmy

Konsultant biznesowy posiada doświadczenie w usprawnianiu strategicznych obszarów przedsiębiorstwa, dzięki czemu może zaproponować cenne spostrzeżenia i rekomendacje, które mogą pomóc Twojej firmie w rozwoju i podniesieniu rentowności.

 

Obiektywność

Właścicielowi firmy, może być trudno o obiektywizm w stosunku do własnego biznesu. Możesz być zbyt  zaangażowany emocjonalnie, aby dostrzec wszystkie zagrożenia ale i szanse. Konsultant biznesowy oferuje obiektywne spojrzenie na biznes i wspiera w podejmowaniu niełatwych decyzji.

 

Oszczędność czasu

Prowadzenie firmy wymaga wiele czasu i wysiłku. Jeśli próbujesz zrobić wszystko sam, możesz nie mieć wystarczająco dużo czasu, aby skupić się na rzeczach, które mają największe znaczenie. Konsultant biznesowy pomaga zdjąć część zadań i nadać kierunek rozwoju firmy. 

Podsumowanie - Jak doradztwo biznesowe może pomóc Twojej firmie w Gdańsku

Podsumowując, wynajęcie konsultanta biznesowego w Gdańsku może pomóc Twojej firmie na kilka sposobów. Konsultant oferuje swoje doświadczenie, wiedzę i obiektywne spojrzenie na Twój biznes aby pomóc Ci zidentyfikować obszary i procesy, których usprawnienie pomoże opracować plan rozwoju. Współpracując z konsultantem biznesowym, możesz usprawnić swój biznes i wypracować przewagi konkurencyjne, co finalnie wpłynie na rentowność i generowany zysk.

Umów darmową 30 min. konsultację

Jeśli chcesz porozmawiać o doradztwie dla Twojej firmy zadzwoń 794 115 512 lub umów darmową konsultację